Na trhu je viacero druhov valčekov od rôznych výrobcov, preto je celkom náročné vybrať si vhodný maliarsky valček. Aby maľovanie stien bolo čo najefektívnejšie, ponúkame vám našu špecifikáciu valčekov. Pri výbere valčeka rozhoduje veľkosť valčeka, podklad, dĺžka vlasov a druh nanášanej farby.

Ako si vybrať správny maliarsky valček?

Veľkosť maliarskeho valčeka

Na väčšie plochy ako interiérové steny odporúčame veľké maliarske valčeky o šírke 18 – 27cm, štandardne to býva 25cm šírka s priemerom jadra od  38 – 69 mm. Pre menšie plochy ako výklenky, nedostupné kúty alebo na drobné opravy sa používajú menšie valčeky so šírkou 6 – 15 cm a s priemerom jadra 15 – 30mm.

Výber valčeka podľa podkladu

Ku každému typu povrchu býva definovaný vhodný valček. Valček pre drsné steny má na jadre mäkký poťah a plyš je šitý. Tieto valčeky sú s vysokým vlasom 18-22 mm, pretože sa dokážu dostať do pórov, nasajú viac farby a obsiahnu tak väčšiu plochu.

Valček Schuller Topline P, vlas 18mm

Na hladké povrchy sa používa valček s nízkym vlasom 4-13mm, aby štruktúra náteru bola čo najjemnejšia. Takýto valček je ideálny pre sadrové omietky alebo sadrokartóny. Pri práci síce valček nešpliecha, ale neobsiahne väčšiu plochu.

Najkvalitnejšie maliarske valčeky sú polyamidové. Umelé vlákno veľmi dobre prijíma a odovzdáva farbu a preto s ním dokážete maľovať aj väčšie plochy. Polyamidové valčeky sú známe svojou dlhou životnosťou a ľahkou údržbou. Na sadrokartónové podklady sa používa polyamid tkaný.

Pri výbere správneho maliarskeho valčeka vám radi poradia aj naši pracovníci v podnikových predajniach Chemolaku.

Valček Spokar Profi na sadrokarton, vlas 12mm

Sieť predajní farieb U MALIARA

Ak ste sa rozhodli zakúpiť snehobielu farbu Albapura, navštívte naše podnikové predajne Chemolak alebo si môžete vybrať niektorého z našich obchodných partnerov.
U maliara Chemolak